fbpx

Patarimai, kaip fotografuoti automobilius

Patarimai, kaip fotografuoti automobilius

Nors kai kuriems automobilis yra tik transporto priemonė, padedanti nukeliauti iš taško A į tašką B, tačiau nemažai atrastume žmonių, kuriems tai reiškia kur kas daugiau. Tikriausiai nesuklystume įvardindami, kad automobilis kai kuriais atvejais tampa beveik kaip antra gyvenimo meilė, į kurią investuojama ne tik laikas ir pinigai, bet taip pat atiduodama daug rūpesčio ir dėmesio. Šiandien pažvelkime į automobilį ne tik kaip į transporto priemonę ar metalinę dėžutę, bet kaip į įdomų objektą, vertą mūsų objektyvo dėmesio.Kaip gražiai nufotografuoti automobilį, į ką svarbu atkreipti dėmesį? Pamatykime kitaip.

Pasiruošimas. Pirmiausia pasirūpinkite automobilio švara ir aplinka, kurioje bus fotografuojama. Tam, kad nuotraukose automobilis atrodytų nepriekaištingai ir kuo mažiau reikėtų dirbti su redagavimo programomis (pvz. Photoshop), nuplaukite ir nublizginkite automobilio išorę bei išvalykite dulkes jo viduje. Dulkės, pirštų antspaudai, purvas ar bet koks kitas išorės poveikis grožio nepridės, išskyrus atvejus jei fotografuosite lenktynes ar siekiamas rezultatas reikalaus atitinkamos aplinkos. Svarbu – būkite tikri, kad švarūs automobilio stiklai ir padangos.

Aplinka, kurioje fotografuosite neturėtų būti perkrauta detalėmis, pašaliniais automobiliais ir kitais daiktais, venkite daugybės pastatų (nebent tai didžiulis pastatas, kuris sudaro beveik visą kadro foną). Geriausia, kad jūsų nuotraukoje būtų tik automobilis ir tolygus fonas už jo, pasistenkite kad į kadrą nepatektų geltonos ar baltos kelio juostos, kurios gali intensyviau patraukti dėmesį nei pats automobilis. Puikiai tiktų gamta, bet kokia tuščia aikštelė/erdvė, gali būti miesto panorama tolumoje, taip pat kelias (tuščias kelias). Vis tik fotografuojamas automobilis yra pagrindinis akcentas ir niekas neturėtų jo užgožti ar atitraukti dėmesį.

Šviesa. Jei fotografuosite lauke, tuomet geriausias laikas rytas,vos kelios minutės prieš patekant saulei ar vakaras, iškart nusileidus saulei, bet dar nesutemus, trumpai tariant – tinkamiausia auksinė valanda. Dienos meto rinktis nepatartina todėl, kad esant ryškiai saulės šviesai ji kristų ant automobilio iš viršaus ir atsirastų daug nepageidaujamų šešėlių, nebent diena debesuota. Ryte, kada ji kyla arba vakare, kada leidžiasi, galimas gražus automobilio apšvietimas iš šono, šešėlių apgaubtoms vietoms galima pagalvoti apie papildomus šviesos šaltinius.

Fotografavimo kampas.Išbandykite įvairius fotografavimo kampus. Nufotografuokite automobilį šviesos žibintų lygyje ir žemiau, jei norite išryškinti atitinkamas detales,Shari_11 padarykite keletą nuotraukų iš toli ir iš arti, kad būtų užfiksuotas ir visas automobilis ir atskiros jo dalys. Jei norėsite vaizdo iš aukščiau, teks panaudoti kopėčias, nebent šalia yra kas nors aukšto, ant ko galite užlipti. Įamžinkite ¾ automobilio vaizdo iš priekio, ¾ iš galo, nufotografuokite kaip jis atrodo iš šono, iš priekio, nepamirškite ir vidaus. Siekdami išgauti ¾ vaizdo iš priekio, fotografuojant automobilį pasistenkite „apimti“ šiek tiek automobilio priekio (kartu su šviesos žibintais) ir šono kartu (matomos vieno šono durelės), tą patį galite padaryti fotografuojant ir iš užpakalinės dalies.

Pasistenkite, kad automobilis užimtu didžiąją dalį kadro ir palikite bent šiek tiek laisvos vietos kadre, toje pusėje kurioje matyti automobilio judėjimo kryptis, kitaip tariant jei automobilį fotografuojate šonu, tai turėtų likti daugiau laisvos vietos į tą pusę, kur yra priekiniai automobilio žibintai.Jei ruošiate nuotraukas automobilio pardavimui, nufotografuokite sėdimas vietas, svarbiausia – vairuotojo, taip pat nufotografuokite visą automobilio interjerą, sėdėdami automobilio gale.

Detalės. Detalės visuomet yra svarbu, ne tik automobilius fotografuojant, bet ir apskritai. Savo albumui papildyti bei daugiau apie automobilį „pasakyti“, padarykite keletą nuotraukų iš arčiau –

Tim Wallace Professional Car Photography of Ambient Life. Clients include Morgan, Bentley, Aston Martin, Jaguar and Land Rover. Specialising in high end prestige commercial car photography and also the supply of car stock snydicated photography for commercail and marketing use.

užfiksuokite automobilio žibintus, ratlankius, groteles ar kitas smulkmenas, kurios Jums atrodo svarbios. Galite nufotografuoti automobilio modelio ženklelį, prietaisų skydelį.Pavyzdžiui, fotografuojant prietaisų skydelį ir kitus viduje esančius jungiklius, mygtukus (kurių kai kuriose transporto priemonėse yra itin daug), įjunkite visas įmanomas jų šviesas, tai suteiks įdomesnį efektą nuotraukai.

 

Filtras – vaizdas nuotraukoje atrodys kur kas kokybiškiau, jei naudosite poliarizacinį filtrą. Jis taip išsklaido šviesos bangas, kad ant nemetalinių paviršių šviesa tampa poliarizuota, aidanwojtas-polarising-filter-1šiuo atveju ant automobilio stiklo neatsispindės dangus, bus aiškiai matyti stiklas bei, galbūt, kas automobilio viduje. Tiesa, toks filtras nepigus, tačiau skirtumas tarp nuotraukos darytos be poliarizacinio filtro ir su juo matomas įprasta akimi. Beje, atkreipkite dėmesį ar nėra Jūsų paties atspindžio ant automobilio, tai kadre visiškai nereikalinga.

Stovas/trikojis. Jis nėra būtinas, bet padės jei vis dėlto sugalvosite nufotografuotiautomobilį vakare, ypatingai temstant ar sutemus, pavyzdžiui gražiame miesto panoramos fone, kuriame matosi daug miesto šviesų ir tam reikės pakankamai ilgo išlaikymo.

Fotografavimas tamsiu paros metu. Nors prieš tai jau buvo minėta, kad automobilio fotografavimui geriausiai tinka auksinė valanda, tačiau siekiant sukurti ką nors įdomesnio, neįprasto, meniško, verta pabandyti ir tai kas nukrypsta nuo pagrindinių taisyklių. Tiesą sakant, tamsoje fotografuoti galima, bet šiek tiek sudėtingiau, nors  dažnai rezultatas gali parodyti daugiau efekto. Tam būtina turėti stovą ar kitą stabilų pagrindą fotoaparatui padėti, fotografuoti naudojant ilgą10259321_1703335273218778_8000564453242358721_n išlaikymą, kiek įmanoma daugiau atvėrus diafragmą. Tinkama aplinka, kaip jau buvo minėta, miesto panorama, gatvės apšvietimas ir įjungti automobilio šviesos žibintai. Jei aplink jus aklina tamsa, pasitelkite į pagalbą savo išmanųjį telefoną ar žibintuvėlį. Nuspauskite fotografavimo mygtuką ir ratu eikite aplink automobilį, telefonu šviesdami į jį.  Rezultatas Jus turėtų nustebinti. Štai, kokio rezultato galite tikėtis. p,s, foto darė mūsų studentė Giedrė.

 

Objektyvas. Kadangi pakankamai svarbu parodyti automobilį tokį koks jis yra, teisingai pasirinkite objektyvą fotosesijai. Automobilio fotografavimui tiktų paprastas objektyvas 17-55mm ar  35-50mm. Jei pasirinksite plačiakampį (pvz. 10-22mm) tuomet vaizdas gali būti iškraipytas, jei pasirinksite teleobjektyvą (pvz. 70-200mm) tuomet reikės gana didelės erdvės, kurioje planuojate fotografuoti. Žinoma, visai kas kita jei ruošiatės fotografuoti judantį automobilį (kelyje ar kur kitur), tuomet teleobjektyvas su stabilizatoriumi tikrai pravers.

Kiekvienas automobilis, jei taip galima pasakyti, turi savo charakterį, sukonstruotas iš įvairių metalinių, plastikinių ir kitų detalių, nebūtina būti profesionalu, betįsiminus bent keletą pagrindinių automobilio fotografavimo principų, rezultatas bus geresnis. Apibendrinant galima teigti, kad svarbiausia – automobilio paruošimas (švara), tinkamos aplinkos ir fotografavimo laiko parinkimas, šviesa (įtakojama pasirinkto fotografavimo laiko, jei tai daroma lauke), teisingai pasirinktas objektyvas,  kelių skirtingų fotografavimo kampų išbandymas ir detalių fiksavimas. Didelį pliusą pridės poliarizacinio filtro pasirinkimas.

Straipsnio autorė Agnė Gargasaitė

2 Comments

  1. Laba, puikūs patarimai, ar galima užsisakyti iš Jūsų tokią paslaugą?

    • laba diena, parasiau jums email