fbpx

Modelių paieška, bendravimas su modeliu, sutartys

Modelių paieška, bendravimas su modeliu, sutartys

12976987_604063126410728_1249428631462787523_o

Fotografuoti žmones įdomu. Jie visi skirtingi ir unikalūs ne tik savo vidumi, bet ir išore. Skiriasi odos spalva, veido bruožai, plaukai, aprangos stilius, sudėjimas bei daug kitų dalykų. Kiek daug visko galima sukurti ir įgyvendinti aibes idėjų, pasikvietus į pagalbą bent vieną ir daugiau
panašių ar skirtingų modelių. Viskas jūsų rankose. Reikia tik modelio, geros idėjos, vietos fotografavimui, temą atitinkančių detalių ir kokybiškos foto technikos. Tačiau, tai dar ne viskas…

 

Iš tiesų ne visada gera nuotrauka priklauso tik nuo fotoaparato, dažniausiai ji priklauso nuo fotografo, tai jis valdo įrangą ir žmones, su kuriais dirba. Geras fotografas turėtų būti pakankamai drąsus, mandagus, diplomatiškas, komunikabilus, turėti humoro jausmą, kad galėtų prisitaikyti prie įvairių numatytų bei netikėtų situacijų. Kiekviena fotosesija tai tarsi naujas iššūkis mažiau patyrusiam fotografui, nors ir profesionalams pasitaiko visko. Taigi, ką reikėtų žinoti prieš pradedant fotografuoti?

 

Kur rasti modelių?

Dažniausiai pradedantieji fotografai modeliais paprašo būti savo pažįstamus žmones, draugus, šeimos narius, kolegas. Nauda lyg ir abipusė, būsimas ar esamas fotografas įgyja patirties, o modelis turi nemokamų nuotraukų, bet nuolat tai nesitęs.12986317_10210052370924769_574395172_o Anksčiau ar vėliau, jei sieksite profesionalumo ir karjeros šioje srityje, už savo paslaugas imsite pinigus, kartais įgyvendinant įdomesnę idėją galbūt teks modelių paieškoti ir ne iš pažįstamų žmonių rato. Tai gali būti agentūros, paieška interneto platybėse per specialius tinklalapius, forumus ir panašiai.

 

Jei modelį samdysite iš modelių agentūros, tai turėsite sumokėti mokestį. Priklausomai nuo agentūros, kiekviena iš jų turi nustatytą valandinį modelio darbo įkainį. Taip pat Jums teks pasirūpinti makiažu, apranga modeliui, transportu ar jo išlaidomis, jei modeliui teks važiuoti už miesto, kuriame jis gyvena ribų ir pasirūpinti saugumu tuo laikotarpiu, kuris numatytas modelio samdymo sutartyje. Visa tai apsvarstykite iš anksto ir numatykite galimas išlaidas.

 

Sutartys.

Kalbant apie sutartis ir teisinius dalykus, kad ir ką fotografuotumėte, turite žinoti, kad fizinis asmuo gali būti fotografuojamas ir filmuojamasi tik su jo sutikimu, siekiant jo nufotografuotą atvaizdą spausdinti, parduoti, demonstruoti, publikuoti.
Sutikimas fotografuoti nereikalingas tuomet jei tai susiję su asmens visuomenine veikla, fotografuojama viešoje vietoje, bet tokių nuotraukų vis tiek negalima naudoti reklaminiais tikslais be asmens sutikimo.

12970192_10210052370884768_1328955892_o

Siekiant išvengti nereikalingų problemų bei norint nuotraukas publikuoti viešai, naudoti reklamos tikslais, geriausia iš anksto susitarti. Nėra nustatyta, kad susitarimas privalo būtinai būti raštiškas ar žodinis tarp jūsų ir modelio, tačiau apsidraudimui paprasčiau ateityje gali būti jei turėsite raštišką modelio sutikimą. Beje, jei fotografuosite ir norėsite panaudoti nepilnamečio nuotraukas, būtinas ir jo/jos tėvų raštiškas sutikimas, būkite atsargūs. Paprastą sutarties formą galite rasti internete, galite pasikoreguoti ją pagal savo poreikius.

 

Bendravimas.

Kaip jau suprantate, kiekvienas žmogus turi skirtingą charakterį ir nepaisant to vienus papildomai daugiau ar mažiau veikia nuotaikų svyravimai, oro kaita ar daugiau įvairių veiksnių, kiti nepriklausomai nuo jokių aplinkybių visuomet jaučiasi gerai, nusiteikia pozityviai ir į viską žiūri paprastai. Dirbant su daug skirtingų modelių, jums teks sutikti įvairių asmenybių ir su vienais bus sunkiau, su kitais lengviau, vieni laisvai jaučiasi prieš objektyvą, kitus reikia prakalbinti, paruošti, nuolat sakyti ką reikia daryti. Turėkite aiškų tikslą, idėją ir konkrečiai žinokite ko norite iš modelio, būkite pasiruošę.

 

Pirmiausia, susitikę su modeliu, pradėkite nuo paprasto pokalbio, paklauskite kaip sekasi, galite pasiūlyti puodelį kavos ar arbatos, aptarkite ką planuojate fotografuoti, kur ir kaip vyks veiksmas, susibendraukite. Jei tai modelio iniciatyva vykstanti fotosesija, tuomet išsiaiškinkite ko tikimasi, kokias nuotraukas nori matyti modelis, kas patiktų/nepatiktų, jei tai erotinė fotosesija paklauskite ar galite modelį liesti fotosesijos metu (pvz. jei reiktų pataisyti plaukus). Jei modelis atsinešė kokias nors pavyzdines nuotraukas ir nori tokių pačių, išsiaiškinkite kas tose nuotraukose jam/jai konkrečiai patinka, kokios detalės svarbios. Skirtingi žmonės dažniausiai mato ir supranta skirtingai, taip išvengsite tolimesnių nesusipratimų.12999590_10210052370844767_1551598983_o

Jei norite išgauti šypseną fotosesijos metu, pabandykite papasakoti ką nors linksmo, jei reikalinga ugnelė akyse, tuomet paklausinėkite apie modelio pomėgius, pagirkite jei matote, kad dailiai atrodo viena ar kita poza, kūno dalis, paskatinsite didesnį pasitikėjimą, bendraukite. Tiesa, kartais geriau jei daugiau kalbėsite jūs, nes nuolatinis modelio kalbėjimas gali sutrukdyti norimai nuotraukai išgauti kuomet reikalingas rimtas ar ramus veidas, o ne išsižiojusios lūpos. Jei modelis susikaustęs, galite paklausti kas jam trukdo atsipalaiduoti, galbūt tai kokia nors nereikšminga priežastis, kurią visai nesudėtinga pašalinti.

Straipsnio autorė Agnė Gargasaitė