fbpx

Kūdikių fotografavimas

Kūdikių fotografavimas

Atmerktos akys, užmerktos akys, šypsena, juokas, suspaustos lyg ančiuko lūpos, suraukta nosis, kuodelis, paladi plaukai, barzda, suknelė, kostiumas, nuogumas, apkabinimas, bučinys, šokis, meilė, liūdesys, stovėjimas, judėjimas ir panašiai. Žmogaus fotografavimas leidžia įgyvendinti daug įdomių idėjų ir fantazijų. Jūs galite parinkti norimą aplinką, aprangą, paprašyti parodyti natūralias arba suvaidinti reikiamas emocijas. Jums reikalinga tik idėja, pagrindinė mintis, didesniam efektui, įspūdžiui sudaryti. Siekiant bendro rezultato, galite paprašyti padėti kartu įgyvendinti tai ko norite, arba priešingai – užklupti netikėtai ir nepastebint įamžinti tai kas tikra, nesuvaidinta. Pagaliau, galite netgi fotografuoti kaip žmogus auga ir keičiasi, užfiksuodami jį skirtingais gyvenimo etapais.

 

Kalbant apie gyvenimo etapus, kaitą ir augimą, tikriausiai neapsieisite be minties ir apie 12903612_10209924841976625_1576573548_ovaikus bei kūdikius, juk viskas ir prasideda nuo jų. Deja, nepaisant to, kad fotografuoti vaiką ar suaugusį žmogų nėra taip paprasta kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, tai dar nėra pati sudėtingiausia užduotis. Šiek tiek didesnis iššūkis – kūdikio fotografavimas. Tai procesas, reikalaujantis kantrybės, priklausomai nuo kūdikio amžiaus, emocijų, savijautos.

 

Kūdikio amžius. Kūdikystė – laikotarpis nuo gimimo iki vienerių metų. Kūdikio amžius turi nemenkos įtakos. Jei tai tik kelių ar keliolikos dienų mažylis, fotosesiją įgyvendinti bus lengviausia, nes tokio amžiaus mažylis kūdikis daugiausia laiko praleidžia miegodamas, yra ramus, mažai reaguoja į aplinką. Jei tai kelių savaičių ar mėnesių mažylis, tuomet sąlygos taps sudėtingesnės, nes jis auga ir vis daugiau reaguoja į aplinką, daugiau muistosi ir rodo emocijų. Jei su kelių dienų kūdikiu fotosesija gali užtrukti kelias valandas (nes jis dažniausiai miega), tai su kelių savaičių ar kelių mėnesių kūdikiu jums teks spėti viską nuveikti per 1 ar max 2 valandas, nes mažylis greitai pavargs ir taps irzlus. Susiplanuokite viską taip, kad per valandą spėtumėte padaryti svarbiausias nuotraukas.

 

Laikas ir aplinka. Parinkite tinkamą fotografavimo laiką. Kūdikis turi būti gerai išmiegojęs, pailsėjęs, pavalgęs, jam priimtinoje aplinkoje. Tai gali būti namai, kur jis jau įpratęs arba jaukiai įrengta foto studija. Pasistenkite, kad temperatūra aplinkoje, kurioje fotografuosite, būtų ne per aukšta ir ne per žema. Venkite bet kokių ryškių šviesų ir nenaudokite blyksčių, kurioms ypatingai jautrios kūdikio akys. Geriausia – natūrali dienos šviesa. Pasirūpinkite minkšta antklode, švelniu pleduku ar rankšluosčiu, žaislais, kitais vaikiškais atributais. Netradiciniam vaizdui sukurti tiktų pintinė, į kurią galima paguldyti kūdikį, prieš tai įtiesus ką nors minkšto.

 

Kaip fotografuoti. Jei tai vos kelių dienų kūdikis, kaip ir minėta, jis ko gero12939128_10209924841896623_580597000_n dažniausiai miegos. Tad belieka parinkti jaukią aplinką, atributus, kuriuos norite matyti nuotraukoje ir fiksuoti miegantį „žavesėlį“, pirmomis dienomis mažyliai būna išskirtinio grožio, kupini ramybės ir švelnumo.
Jei tai kelių mėnesių kūdikis, jau galintis išlaikyti galvytę ar sėdėti, tad dažnai teks atkreipti jo dėmesį žaislais ir kitais įdomiais daiktais, nes augant, kartu didėja ir susidomėjimas aplinka, reagavimas į visus garsus, spalvas, judesius.Patarimai:

  • Jei įmanoma, fotografuokite iš kūdikio akių lygio, bet iš įvairių perspektyvų.
  • Foną nuotraukai pasirinkite paprastą, lygų, ar tiesiog tokį, kuris leistų kūdikiui būtų dėmesio centre.
  • Būkite tikri, kad kūdikis pavalgęs, išmiegojęs, jaučiasi saugiai ir komfortabiliai.
  • Svarbu parinkti laiką, kada kūdikis laimingiausias, kiekvienam kūdikiui skirtingai.
  • Naudokite natūralią šviesą.
  • Jei fotografuojate lauke, tai išnaudokite auksinę valandą – ankstyvą rytą kylant saulei arba vakarą, dar nesutemus. Dienos šviesa, jei saulėta, gali būti per ryški.
  • Vaikai yra nenuspėjami, geriau padarykite daugiau kadrų negu mažiau.
  • Jei aplinkoje yra pakankamas šviesos kiekis, pakaks apie 100-200 ISO.
  • Fotografuokite kūdikį užsiimantį kokia nors veiklą, bendraujantį su šeimos nariais, žaidžiantį, besišypsantį. Be abejonės, jei tai vos kelių dienų kūdikis, tuomet jis greičiausiai miegos paguldytas ant atitinkamo pagrindo arba bus gražiai sūpuojamas mamos, tėčio ar abiejų. Fiksuokite visus šiuos momentus. Jie unikalūs.
  • Fotografuojant kūdikius, turite reaguoti greitai ir būti užtikrinti, kad rezultatas bus ryškus. Tinkamas objektyvas yra 50mm, su f1.8 ar f1.4. Esant poreikiui, šviesai sušvelninti taip pat tiktų baltas arba sidabrinis reflektorius.

12919124_10209924841856622_254805112_n

Iš tiesų, žmogus – nuostabus Dievo kūrinys, jį nufotografuoti gali bet kas, bet perteikti jausmą, emociją,
vidinę mintį, gali ne kiekvienas. Kūdikio fotografavimas dažniausiai žada nesuvaidintas emocijas ir tai – ypatinga. Fotografuokite kūdikį su nuoširdumu ir meile, kupini gerų emocijų ir švelnaus dėmesio. Išlaikykite kantrybę ir ramybę, o tada ne tik jūs bet ir artimiausi šeimos nariai mėgausis rezultatais, pajaus tą meilę, kuri sklinda užfiksuotame kadre.

Straipsnio autorė Agnė Gargasaitė