fbpx

Išsamiai apie reflektorius

Išsamiai apie reflektorius

Fotografuojant žmones saulėtą ar šviesią dieną susidaro problema dėl ryškių šešėlių, juos panaikint galima naudojant blykstę arba reflektorių. Mes rekomenduojame naudoti reflektorių, nes jis atspindi realias natūralias spalvas.

Renkantis atšvaitą reiktų žinoti dvi jų savybes, į kurias reikia atkreipti dėmesį perkant pastarąjį, tai – dydis ir spalva.

Kuo atšvaitas didesnis, tuo daugiau šviesos jis atspindi ir išsklaido, paprasta. Mažas atšvaitas sukurs labai mažą saulės zuikutį, tuo tarpu naudodami ypač didelį galėsite apšviesti visą žmogų.

Atšvaito forma realiai jokios reikšmės neturi, tai pagrinde asmeninis interesas. Pirkdami atšvaitą jį išsipakuokite ir nuspręskite kokios formos jis Jums yra patogiausias

Spalva yra pagrindinis kriterijus į kurį reikia atsižvelgti perkant atšvaitą:

  • Auksinis labai šiltina šviesą, jis naudingas bandant sukurti saulėlydžio atmosferą.
  • Sidabriniai atšvaitai spalvos visiškai neįtakoja, jie tiesiog atspindi šviesą ir yra naudojami apšviesti reikalingas zonas.
  • Sidabriniai su auksinėmis linijomis pagrinde atspindi šviesą, kaip ir įprastas sidabrinis atšvaitas, tačiau tuo pačiu ją šiek tiek pašiltina, kas kartais maloniai papildo fotografiją.
  • Balti reflektoriai daugiausia naudojami šešėlių panaikinimui, jie atspindi mažiau šviesos, nei sidabriniai, jų atspindėta šviesa yra mažiau intensyvi ir labiau minkšta.
  • Permatomi reflektoriai nelabai galėtų būti vadinami reflektoriais – jie šviesos neatspindi, jie ją tiesiog suminkština. Kuomet studijoje naudojamos blykstės, kartais iš jų einanti šviesa būna pernelyg aštri, permatomas reflektorius suminkštins šviesą.
  • Juodi reflektoriai, kaip ir permatomi, nelabai gali vadintis reflektoriais – jie šviesos taip pat neatspindi, jie ją blokuoja. Tokie įrankiai naudojami įvairiai nuo sienų, ar kitų paviršių, atsimušančiai šviesai blokuoti ir sukurti tvarkingesnį apšvietimą fotografijoje.
  • Mėlyni ir žali reflektoriai iš esmės nėra reflektoriai, tai fonai, jie tiesiog kartais būna įpakuoti reflektorių komplektuose. Naudojant mėlyną ar žalią foną yra padaroma objekto fotografija, o vienspalvis fonas vėliau užpildomas kompiuteriu.

Žemiau esančiame paveiksle matysite, kaip skiriasi vaizdas naudojant skirtingų spalvų atšvaitus.

Dar vienas dalykas – pirkdami atšvaitą pasidomėkite ar kartu bus komplektuojamas ir stovas jam, jei manote kad tokio Jums gali prireikti. Stovas atšvaitui yra vienintelė išeitis, kuomet neturite asistento, kuris atšvaitą galėtų palaikyti.

Pirmam pirkiniui rekomenduočiau Interfit 32″ dydžio atšvaitą, kuris vienoje pusėje sidabrinis, kitoje – auksinis. Tai puikus pirkinys besimokančiam dirbti su šviesa fotografui. Jei neapsisprendžiate, ar atšvaito Jums tikrai reikia, galite jį pasigaminti patys iš pvz. a3 storo popieriaus lapo ir folijos.  Foliją priklijuojat prie lapo ir keliaujat fotografuoti. Žinoma, tai nebus pats patogiausias atšvaitas, bet bendram supratimui ir skirtumo pamatymui to pilnai užteks 🙂

Daugeliui pradedančiųjų fotografų kyla klausimas, kaip naudotis reflektoriumi. Reflektorius veikia „saulės zuikučio“ principu: atšvaitą atsukate į saulę, ir pagautus spindulius nukreipiate į norimą apšviesti objektą.

Šiek tiek pasipraktikavę išmoksite užfiksuoti puikių kadrų net ir itin saulėtą dieną ! 🙂