Trikojis – neatsiejama profesionalaus fotografo įrangos dalis.Jis padės gauti ryškias nuotraukas naudojant ilgesnius išlaikymus, tik turėdami stovą galėsite užsiimti naktine fotografija. Taip pat jis pagelbės darant ilgas fotosesijas vienoje vietoje – nereikės laikyti sunkaus veidrodinio fotoaparato su objektyvu rankose. Taip pat turėdami stovą galėsite be problemų užsiiminėti panoramine ar HDR fotografija. Panaudojimo galimybių stovas turi tikrai daug, negana to, turint tvirtesnį ir sunkesnį, galima juo irapsiginti O kaip išsirinkti tokį, kad tenkintųir kokybė, ir kaina?Fotoaparatų stovų pasiūlymas itin gausus, tad išsirinkti sau tinkamą – sudėtinga misija. Šiame straipsnyje sužinosite visus svarbiausius aspektus renkantis fotoaparato stovą.
Stovo svoris . Jei fotografuojate kompaktiniu arba sisteminiu fotoaparatu – Jums turėtų užtekti „biudžetinio“ trikojo. Šie trikojai pasižymi tuo, jog yra lengvi, patogūs nešioti, turi patogų fotoaparato tvirtinimą. „Biudžetinių“ trikojų minusas – mažas svoris negarantuoja visiško stabilumo. Uždėjus
sunkesnę fototechniką trikojis gali linkti į priekį ar išvis nukristi. Taip pat šie trikojai gaminami iš ne itin patvarių medžiagų, dažniau lūžta , greičiau dyla plastmasinės stovo dalys. Besidomintiems „biudžetiniais“ trikojais, siūlome pasidomėtiVanguard VEO 204AB modeliu (kokybės ir kainos santykis garantuotas)
Fotografuojantiems profesionalia fototechnika rekomenduojame rimčiau investuoti į savo trikojį (žinoma, jei jis Jums yra reikalingas 🙂 ). Profesionali įranga brangesnė, tačiau turėsite galimybę stovą susikomplektuoti pagal poreikius – kojos ir viršutinė dalis, vadinama „galva“, parduodamos atskirai.Profesionalūs stovai gaminami iš aliuminio, plieno, titano arba anglies pluošto. Stovas gali turėti gulsčiuką ir skalę panoraminėms nuotraukoms daryti. Ieškantiems profesionalaus stovo, rekomenduojam patikrintiVanguard ALTA PRO 283CB 100modelį.
Stovo aukštis. Pirkdami pirmąjį trikojį atkreipkite dėmesį ir į stovo aukštį. Idealu, jei stovas išsikels iki Jūsų akių lygio, juk nenorite fotografuoti valandų valandas sulenkę nugarą? Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į sudėto trikojo ilgį. Jis priklauso nuo to, kiek narelių sudaro jo „koją“, paprastai būna 3 arba 4. Pigesniuose štatyvuose sekcijų skaičius sąlygoja stabilumą – kuo daugiau jungčių – tuo mažiau stabilumo ir daugiau vibracijos. Žinoma, ji pasijaus tik fotografuojant ilgais išlaikymais, {bet tai taip pat svarbu žinoti}.
Galva. Jei esate reiklesnis vartotojas, Jums bus naudinga žinoti,kad galite susikomplektuoti norimą stovą: išsirinkti stovą ir atskirai –galvą. Tačiau tą darant reikia gerai žinoti, ko Jūs iš stovo ir galvos norite. Dažniausiai pats trikojis poreikius tenkina, tačiau trūksta funkcionalumo trikojo galvoje, tuomet pastaroji perkama atskirai – taip pigiau.Populiariausios galvų rūšys: rutulinė ir trikryptė. Rutulinę „galvą“ verta rinktis tada, kai fotografuojant svarbus kadravimo greitis (gyvūnų fotografavimas, reportažas), mat visos galimos kameros fiksavimo padėtys valdomos viena svirtimi. Trijų krypčių „galva“ nepakeičiama neskubiam darbui – studijoje ar fotografuojant peizažą bei interjerą, kai svarbu fotoaparatą pozicionuoti kadre išlaikant reikalingą horizontalumą ar vertikalumą. Čia greičio mažiau, nes kameros padėtis fiksuojama atskirai trimis kryptimis.
Kaina. Renkantis trikojį, kaina neturėtų būti esminis, pasirinkimą lemiantis, faktorius. Juk kaip sakoma, skūpus moka du kartus 🙂
Monopodas .Nepaminėjome, iš pirmo žvilgsnio, keistų ir nepritaikomų vienakojų stovų. Kam jie skirti? Iš esmės, tai stabilumui padidinti ir rankų apkrovos sumažinimui, jei naudojamas sunkus fotoaparato ir objektyvo derinys. Naudodami vienakojį galite fotografuoti naudodami 1/15 išlaikymą nebijodami susiliejusių kadrų. Vienakojai yra dažnai naudojami sporto fotografų, kadangi jie mobilūs bei lengvi. Šie stovai kainuoja mažiau palyginus su trikojais, tad siūlyčiau nepagailėti ~50eur ir įsigyti patikimą produktą, kuris atlaikys daugumą išbandymų, ir dar bus tinkamas gynybai Galimas variantas – Vanguard VEO AM-204 Monopod.