Fotografuoti 1 – 5 metų amžiaus vaikus gali būti tikras iššūkis. Jie jau nebe naujagimiai gulintys vienoje vietoje ar ropojantys keliuose kvadratiniuose metruose. Išmokę vaikščioti ir bėgioti vaikai gali keisti savo lokaciją kiekvieną sekundę…
Susipažinkite su vaiku prieš jį fotografuojant.
Prieš fotosesiją skirkite laiko susipažinimui su vaiku. Bendraukite jų kalba, paklauskite apie jo mėgstamas knygas, žaidimus. Tai ypatingai svarbu jeigu vaikas jus mato pirmą kartą, kadangi dažnu atveju jis gali išsigąsti naujo ir nepažįstamo suaugusio žmogaus šalia pasislėpusio už didelės kameros.
Supažindinkite vaiką su procesu ir rezultatu.
Jeigu vaikas nėra dažnai fotografuojamas arba tai jam pirmas kartas, ypatingai rekomenduojama supažindinti jį su procesu, parodyti kamerą, parodyti kokios nuotraukos yra gaunamos, leisti jam pafotografuoti. Tai jam gali suteikti daugiau pozityvumo bei susidomėjimo besifotografuojant.
Fotografuokite juos tokius, kokie jie yra (ne tokius, kurių prisižiūrėjote internete)
Labai svarbu suprasti, jog tokio amžiaus vaikai nemoka gerai apsimetinėti, tad neverskite jų apsimestinai pozuoti. Geriau išsiaiškinkite kokia veikla jiems patinka, sudominkite juos jų mėgstamais arba naujais užsiemimais ir tuomet juos fotografuokite.
Nusiteikite trumpai fotosesijai
Dažniausiai vaikai negali susikoncentruoti ilgai užsiimant viena veikla, kadangi jiems tai gali greitai atsibosti arba šie gali pavargti. Dažnu atveju vaikų fotosesijos trunka ne ilgiau nei vieną valanda, dažniausiai – tik pusvalandį. Fotosesijos metu stebėkite vaiką ir jo entuziazmą fotografuotis, per daug jo nenuvarginkite, nes jis taps irzlus, piktas ir rezultate: labai daug nuotraukų su piktu vaiku.
Pasiruoškite fotosesijai.
Kadangi fotosesija ilgai netruks, turite maksimaliai išnaudoti visą skirtą laiką. Išsirinkite šviesią patalpą bei apgalvokite tinkamus kampus, nusireguliuokite nustatymus ir tik tada pasikvieskite vaiką fotografuotis.
Apšvietimas bei nustatymai.
Rekomenduojama pasirūpinti gausiu apšvietimu, kadangi tokio amžiaus vaikai greitai juda, tad patartina naudoti ne mažesnį išlaikymą kaip 1/400.
Pasikvieskite asistentą.
Fotografuojant vaikus fotografui reikia atlikti darbą greitai bei tiksliai, asistentas gali padėti prajuokinant vaiką pavyzdžiui, stovint fotografui už nugaros juokinant naudodami skirtingas veido išraiškas. Taip pat kol fotografas yra susikoncentravęs į nustatymus bei kompozicijas fotografuojant, asistentas stebėtų vaiką, jo judesius, jog šis nesusižalotų. Tai galėtų būti netgi vaiko mama ar tėtis – žmonės, kuriuos jis geriausiai pažįsta ir prie kurių gerai jaučiasi.
Visada situaciją pagerins jei kišenėje turėsite saldainį, kurį dovanosite vaikui po fotosesijos, ir žinoma bus dar daugiau naudos jeigu vaikas žinos apie kas pas jus kišenėje
P.S. berniukas nuotraukose tai Jokūbas . Jokūbo nuotraukas pasirinkome ne atstiktinai, jam labai reikalinga mūsų solidarios visuomenės pagalba. Berniukas gimė be dešiniojo šlaunikaulio jam reikalinga labai brangi operacija, kad užaugęs galėtų vaikščioti.
Labai skatiname prisidėti prie mūsų gražios misijos ir paaukoti visai nesvarbu daug ar mažai www.jokubomelkunofondas.lt
Nuotraukų autorė Inga Valiuvienė